Понедельник, 21.04.2014, 06:39
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Вирощування кормових культур для годування кроликів - Страница 22 - Форум | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Логин:
Пароль:
Поиск по сайту
Мини-чат
...
Друзья сайта

Статистика
Украинский форум кролиководов
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 22 из 53«1220212223245253»
Форум » Кролиководство » Кормление кроликов » Вирощування кормових культур для годування кроликів (які культури вирощуєте, сівозміна, особливості агротехніки,)
Вирощування кормових культур для годування кроликів
ur5roДата: Воскресенье, 27.01.2013, 19:35 | Сообщение # 316
Статус: Offline
Скільки років сію конюшину і люцерну і ніколи не труїв пирей. Якщо після сівби будуть дощі, то виросте й трава і буде у вас не монокультура, а різнотрав'я. А як засуха, то хоч пирію накосить можна буде.

До того ж, останнім часом, після сходів при жаркій погоді на люцерну нападає якась тля і зжирає "на нєт".
Тому останні два роки люди після сходів посіви люцерни обприскують. Інакше тільки бур'ян і виростає.

Сообщение отредактировал ur5ro - Воскресенье, 27.01.2013, 19:39

Андрій-СамбірДата: Воскресенье, 27.01.2013, 19:58 | Сообщение # 317
Цитата (ur5ro)
Скільки років сію конюшину і люцерну і ніколи не труїв пирей
Ще хто так сіє??? я хочу тимофіївку з грясницею. підскажіть shy

Андрій

BabauДата: Воскресенье, 27.01.2013, 22:26 | Сообщение # 318
Андрій-Самбір, Сіяти можна як забажаєш,результати різні.А от перій така штука що краще її нетреба.Можна пирій вирощувати ,якщо забажаєш.Я колись купував сіно лугове в тюках,то там був лише перій,але він був неприродньо зеленим в порівняння з звичайним сіном,Скошений перій добре сохне.
Але якщо ти схочеш щось там посадить, то тобі це влетить в копійку,ну як мінімум неврожай.

IgorDДата: Воскресенье, 27.01.2013, 23:17 | Сообщение # 319
Шановні підскажіть що крім люцерни навесні кращу посіяти на рлді площею 10 соток яка зараз як цілина

BabauДата: Воскресенье, 27.01.2013, 23:41 | Сообщение # 320
IgorD, Уточни,для окультурення поля,чи для вирощування кормової культури вже цього року.

IgorDДата: Понедельник, 28.01.2013, 07:48 | Сообщение # 321
Babau, вже цього року хочу отримати як зелений комтак і сіно, а окультурювати можлибо будемо далі а ожливо і ні. Просто у мене є иожливість діставати по 50-80 тюків сіна люцерни на зиму, а я хочу ще чогось для різнобарвя, але щоб кролики теж добре їли а не використовували як підстилку, хочу їм робити зміну в ххарчуванні - тиждень люцерна - тиждень ще якесь добре сіно.

ur5roДата: Понедельник, 28.01.2013, 20:03 | Сообщение # 322
Цитата (IgorD)
вже цього року хочу отримати як зелений комтак і сіно,
Я зробив би так. Якщо площу не планую окультурювать, то поступив би, як написав вище.
Якщо в планах вирощувати щось окрім трави в подальшому, тоді діяв би дещо інакше.
 Весною, як зазеленіє пирій, протруїть його раундапом, чистополом чи ураганом. Це все одне й теж, тільки розлито в різних місцях. І два тижні треба виждать. За цей час яд через листя пройде в рослини і вони пропадуть. І коріння потрухне в пирію. Потім дискування ( якщо є чим, а нема - то й нема), оранка,
сівба вівса чи ячменю з підсівом трави. Овес скосите на сіно, а траву, яка відросте будете давать зеленою, а якщо не встигнете згодувать - решту теж висушите. Якщо овес-ячмінь зібрати на зерно, для підсіяної трави це ще краще, бо вона до того часу добре вкоріниться і підросте.
На слідуючий рік буде вам і зелень, і сіно (правда це залежить від поголів'я), а надалі, коли виродиться, знову переорать і щось посадить із просапних. І буде вам окультурена ділянка. Ну, майже окультурена.

IgorDДата: Понедельник, 28.01.2013, 22:19 | Сообщение # 323
ur5ro, я ж казав що цього року хочу отримати так як не знаю чи дадуть меня на наступний рік цюділянку. а може посіяти кукурудзу - листя то буде зелений корм а потім ще й качан, хоча хочеться щей сіна.
Цитата (ur5ro)
Овес скосите на сіно,
а что кролики це сіно добре їдять?

Vetal22Дата: Понедельник, 28.01.2013, 22:36 | Сообщение # 324
Дякую всім за відповідь. Якщо не орати, тільки передискувати і посіяти овес з тимофіївкою - такий варіант можливий?

BabauДата: Понедельник, 28.01.2013, 23:14 | Сообщение # 325
Цитата (IgorD)
чи дадуть меня на наступний рік цюділянку
Тобі буде дешевше купити сіно чи траву.

ur5roДата: Вторник, 29.01.2013, 21:37 | Сообщение # 326
Ну, що? Може давайте підведемо підсумки?
1. Що сіяти?
2. Скільки сіяти?
3. Як сіяти?
На мою думку, по перших двох пунктах ми до єдиної думки ніколи не прийдемо.
По-перше, ми проживаємо у різних зонах і кожен з нас обирає ту, чи іншу культуру, залежно від своїх природніх умов. Давно доведено, що найкраще сіно для кроликів з бобових - люцерни, конюшини і їх сумішей зі злаковими. Звідси й "танцюймо". І я буду розпинатись за ці культури, а вони десь не хочуть рости.
От Vetal22 запитує про тимофіївку з вівсом. Але ж тимофіївка - вологолюбна культура. У нас її сіяли в колгоспі на заливних луках. А спроби окремих людей виростити її на городах ні до чого доброго не привели.
Я сіяв райграс, виросли безлистяні стебельця заввишки см 25.Воно мені треба? Не подобається мені й грястиця (рос. ежа): Невеличкабіля землі купка листків, а потім пре досить грубу трубку до метра чи більше заввишки. Овес я сію як покривну культуру, але ж у нас окрім кроликків ще й корова є. Але ж от яка штука: на городі після картоплі овес виростає мало не до пояса, та тільки корова його їсти не хоче. На необробленому полі разом з пирієм, ледве досягає колін. Але ж як він поїдається! І таких дрібниць набереться багато. Тому, повторюся, треба виходити зі своїх природніх умов.

Те ж саме стосується і зелені. Мені вистачає конюшини та люцерни косить до самих морозів. Але , я міг би ціле літо мати дармову траву. У нас за літо дороги понад городами заростають пирієм, плоскухою, щирцем, ромашками, більняком і і і ... Спориш такий всилає дороги, що велосипедом місцями не проїхати. Коси до упаду. Я цього літа їздив собі косить люцерну, то одному своєму колезі понад своїми і його городами поклав оцього різнотрав'я 7 покосів по 150 метрів. Це косаркою по 2.1м захват. Тому ще раз повторюся-виходимо зі своїх умов.

Розкажу краще як сіять, бо склалося враження, що дехто про це має досить поверхову уяву. Є порада сіять сівалкою. Згоден - варіант найкращий. Але уявіть насінневий ящик сівалки і уявіть, як ви розподілите по ньому свої 5 чи 10кг насіння? Тобто, помимо норми в 15кг\га, треба ще й запас щоб був. А при ціні 50-60грн\кг....

Тому я сію вручну. До 50 соток-запроста. Як правило, сію спершу овес, потім траву. Тут справа не в тому щоб засіять зерном площу, а щоб того зерна вистачило. Поступаю так. Набираю повне відро вівса і росіваю його. Дивлюся скільки я зайняв площі, порівнюю з наявним зерном і бачу : збільшити норму висіву, зменшити, чи сіяти так , як почав. Те ж саме і з травою. З піском ніколи не змішував, з тирсою теж на сіяв, тому нічого про ці способи не скажу.

Тепер, як сіять?
Як у спорті - висхідна поза: на правій зігнутій руці відро. Долонею цієї ж руки притримуємо його.  Можна відро підвісити через плече на якійсь вірьовці, буде легше на руку. Права рука опущена.  Йдемо 1-1.5м від правого краю площі.
На рахунок - Раз, робимо крок лівою ногою. Права рука в цей же час йде до відра і зачерпує порцію зерна.
На рахунок - Два, робимо крок правою ногою, права рука із зерном у жмені відводиться назад.
Командуємо собі знову- Раз. Крок лівою ногою, правою рукою робимо змах вперед, долоня розкривається, зерно розсівається, рука продовжує рухатися до відра і зачерпує чергову порцію насіння.
На рахунок Два - крок правою, а права рука - назад.
І так до кінця: Раз,Два,Раз,ДВА....
Зерно кидаємо не під ноги, а метрів за 3-4 відсебе і щоб засівалася смуга приблизно такої ж ширини. Сіять краще за вітром, проти вітру доводиться кидати сильніше та зменшувати ширину проходу.

Після вівса сію траву. Правило теж саме. Відділяю порцію насіння, розсіваю його і визначаю норму висіву. Насіння при сівбі захоплюю лише кінчиками пальців. Сіючи, слідкуємо куди падає зерно, щоб не було просівів.
Закривати зерно в землю бороною, на мою думку, краще коником - не буде слідів, як після трактора.
Кілька разів я загортував пружинним культиватором - не сподобалось, бо від коліс трактора залишаються цілі канави. А от дисковою бороною працювати сподобалось. Та найкращі результати були при коткуванні шпорчастими котками. Площа вирівнюється, ущільнюється, а тому зерно краще проростає, всі грудочки розбиваються і виходить не город, а картинка. Та тільки де їх тепер взять, ті котки.

Igor72Дата: Вторник, 29.01.2013, 21:42 | Сообщение # 327
Цитата (ur5ro)
Але уявіть насінневий ящик сівалки і уявіть, як ви розподілите по ньому свої 5 чи 10кг насіння? Тобто, помимо норми в 15кг\га, треба ще й запас щоб був. А при ціні 50-60грн\кг....
Сеялка должна быть для семян а не для зерновых и все будет ок.

Игорь

IgorDДата: Вторник, 29.01.2013, 22:45 | Сообщение # 328
а хто що скаже про горохо-вівсянку?

foxДата: Среда, 30.01.2013, 09:06 | Сообщение # 329
На виділеній ділянці–цілена. Минулим літом я ії обробив ураганом, потім виорав,а в осени закультівірував. І в мене питання– чі можна весною зразу сіяти люцерну, чі ще треба культівація,або оранка?

сергей

ivigorДата: Среда, 30.01.2013, 10:08 | Сообщение # 330
Хочу посеять эспарцет , будут ли его есть кролики?

Форум » Кролиководство » Кормление кроликов » Вирощування кормових культур для годування кроликів (які культури вирощуєте, сівозміна, особливості агротехніки,)
Страница 22 из 53«1220212223245253»
Поиск:
Сделать бесплатный сайт с uCozCopyright MyCorp © 2014